Cykl spotkań z Barbarą Kosmowską

Biblioteka koordynuje realizację projektu promującego polską literaturę - tę już troszeczkę zapomnianą oraz współczesną.

Do udziału w "Międzypokoleniowych podróżach po narodowej literaturze" nasze zaproszenie przyjęła pisarka, której powieści dołączone zostały do wykazu lektur szkolnych klas starszych szkoły podstawowej.

Barbara Kosmowska zaingurowała oficjalne rozpoczęcie realizacji naszego projektu. To wspaniała, radosna osoba. Z wielką pogodą ducha pisze o rzeczach trudnych.

Jej powieści są niejednokrotnie dla młodego czytelnika wskazówką, jak poradzić sobie w trudnych chwilach życia.

Podczas cyklu spotkań pisarka opowiedziała zebranym o większości swoich powieści skutecznie zachęcając do ich przeczytania.

W cyklu spotkań uczestniczyły zaproszone grupy z Dobieszowic, Bobrownik, Siemoni, które zawsze współpracują z biblioteką w zakresie promowania czytelnictwa wśród dzieci.

Projekt dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Śląskie Lokalnie 2018-2019.