Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bobrowniki

Wydarzenie

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bobrowniki

11 listopada w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Ośrodek Kultury w Bobrownikach przygotował uroczystą wieczornicę.

11.11.2017 sobota godz. 12:15

11 listopada w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Ośrodek Kultury w Bobrownikach przygotował uroczystą wieczornicę, którą zainaugurował okolicznościowym wystąpieniem Wójt gminy Bobrowniki pan Arkadiusz Ziemba. W bogatym programie artystycznym nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, ale i powodów do radości z odzyskanej wolności naszego kraju.
Orkiestra Dęta z Twardowic wykonała wiązankę pieśni patriotycznych , przywołując refleksje  nad polską tożsamościom  narodową,  oddając jednocześnie pamięć i szacunek bohaterom tamtych dni. Nie zabrakło również pięknych piosenek, które wykonały laureatki ponadregionalnego Festiwalu piosenki ”Szanujmy wspomnienia”. Gościem specjalnym tego wyjątkowego wieczoru był niezwykły koncert w wykonaniu wybitnej artystki polskiej sceny muzycznej -  Katarzyny Groniec z zespołem w repertuarze piosenek Agnieszki Osieckiej.
Szczególnym akcentem tej wyjątkowej uroczystości było wręczenie przez Wicewojewodę Śląskiego pana Mariusza Trepkę – Złotego Krzyża Zasługi Księdzu Dziekanowi Włodzimierzowi Torbusowi.
Jak co roku Organizatorzy uświetnili to najważniejsze święto uroczystą Galą przyznania Honorowej Nagrody „Złotych Bobrów”, osobom, które swym działaniem przyczyniają się do rozwoju i promocji naszej lokalnej ojczyzny.  To również  dzisiejsi bohaterowie. Ludzie wielkiego serca i umysłu. A wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: pani Halina Gajdzik, pan prof. dr hab. Marek Pawełczyk, pan dr Grzegorz Czempik oraz pan Damian Reszka.
To był niezwykły wieczór, pełen ciekawych wydarzeń, patriotycznych akcentów ale i radosnych przeżyć i magicznych doznań.