„Szanujmy wspomnienia” nie tylko z UNIVERSE.

Wydarzenie

„Szanujmy wspomnienia” nie tylko z UNIVERSE.

Podsumowanie festiwalu w wypowiedzi Henryka Czicha, lidera zespołu.

28.04.2017 piątek godz. 17:30

Ostatnio miałem zaszczyt uczestniczyć w V Jubileuszowej edycji Ponadregionalnego Festiwalu Piosenki „ Szanujmy wspomnienia”, który odbył się w dniu 21 kwietnia 2017r. w Domu Kultury w Sączowie. ( FILI GOK). Zostałem zaproszony do jury, w którym oprócz przewodniczącego Dariusza Litwińczuka zasiadała jeszcze p. Mariola Konieczna.

Mieliśmy bardzo dużo pracy, ponieważ zgłosiło się do przesłuchań 89 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników miał za zadanie zaśpiewać jeden utwór, nieżyjącego już dziś artysty polskiej sceny muzycznej. Słuchając poszczególnych utworów, mieliśmy możliwość przypomnienia sobie wiele polskich przebojów z dawnych lat. Nie zabrakło piosenek Czesława Niemena, Anny Jantar, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej , Anny German, Karin Stanek , Marka Grechuty i wielu innych. Pojawiły się też i nasze piosenki, autorstwa Mirosława Breguły: „Wołanie przez ciszę” , „Zostań ze mną” czy „Mr. Lennon”. Można powiedzieć - Polska Lista Przebojów. Poziom wykonawczy festiwalu był zróżnicowany, ale w każdej kategorii udało nam się w miarę jednomyślnie wytypować grono laureatów. Przyznaliśmy też kilkanaście wyróżnień.

Jednym słowem, wspaniała inicjatywa pani dyrektor GOK Elżbiety Kozak, która już piąty raz daje młodym ludziom możliwość rywalizacji, prezentując twórczość czołowych polskich artystów. Finałem całej imprezy jest Gala, która odbywa się już w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrownikach. Laureaci mieli możliwość zaśpiewania swoich piosenek przed wypełnioną po brzegi salą widowiskową, z wójtem Gminy Bobrowniki panem Arkadiuszem Ziembą na czele. Dodatkową atrakcją festiwalu „Szanujmy wspomnienia” jest występ Gwiazdy wieczoru. Mieliśmy zaszczyt jako UNIVERSE świętować nasze 35lecie działalności grupy na polskiej scenie muzycznej. Mogliśmy też przypomnieć wiele przebojów tragicznie zmarłego przed 10 laty Mirosława Breguły - wspaniałego człowieka, artysty, wokalisty, gitarzysty, kompozytora, aranżera i autora tekstów. Mimo upływu lat piosenki UNIVERSE nie starzeją się, co udowodniła bobrownicka publiczność wspaniale bawiąca się przy naszej muzyce.

Gratuluję Organizatorom doskonałego , niepowtarzalnego pomysłu i świetnej, profesjonalnej organizacji Festiwalu. Mam nadzieje, że w przyszłym roku kolejna VI edycja przyniesie jeszcze więcej wrażeń i pozwoli dalej przybliżać i „szanować wspomnienia” po wielkich polskich artystach.

Do zobaczenia za rok.

Henryk Czich - UNIVERSE