Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bobrowniki

Wydarzenie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bobrowniki

11 listopada br. w Domu Kultury w Bobrownikach odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności i niepodległości.

11.11.2016 piątek godz. 17:00

Tym szczególnym wydarzeniem uczczono pamięć oraz oddano szacunek tym Wszystkim, którzy w dzisiejsze czasy wnieśli wolność i miłość do Ojczyzny. Jak co roku uroczystość dotycząca Narodowego Święta Niepodległości połączona została z Galą wręczenia Statuetek „Złotych Bobrów”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest osobom fizycznym i prawnym, które swoim działaniem przyczyniają się w sposób szczególny do rozwoju i promocji gminy Bobrowniki. W tym roku Kapituła Konkursu nagrodziła następujące osoby. W kategorii PRO PUBLICO BONO statuetkę Złotych Bobrów otrzymali:

• Ksiądz Marek Wyjadłowski -  proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Siemoni oraz
  • Pan Artur Flak - wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Rogoźniku, współautor publikacji „Rogoźnik Gawczyce – dzieje ziemi rogoźnickiej i losy jej mieszkańców na przestrzeni wieków”

W kategorii LIDER GOSPODARCZY Kapituła Konkursu statuetką „Złotych Bobrów” nagrodziła:

• Państwa Aleksandrę i Aleksandra Dudków - właścicieli firmy - gospodarstwa rolnego „Strusia Kraina” oraz
  • Pana Jacka Bieryta  - właściciela przedsiębiorstwa handlowo usługowego „Jatex”

Uroczystość wzbogacił bogaty program artystyczny, w którym tłumnie zgromadzonej publiczności zaproponowano występy Zespołu Pieśni i Tańca „Bobrowczanie” w okolicznościowym programie słowno - muzycznym, laureatek ogólnopolskich przeglądów i festiwali piosenki w tym – Natalii Łukasik, Wiktorii Cieślińskiej, Zuzanny Niewiadomskiej oraz Aleksandry Orłowskiej.

Gwiazdą tego uroczystego wieczoru był wokalista polskiej sceny muzycznej, aktor inscenizacji teatralnych JANUSZ RADEK, który w zaprezentowanym recitalu „Na Głos i Ręce” dostarczył publiczności wielu niezapomnianych przeżyć emocjonalnych i głębokich artystycznych wzruszeń. Ten wyjątkowy wieczór pokazał nam wszystkim, że wolność to również radość, sympatia i wielopokoleniowe więzi lokalnej społeczności.