Wieczór z Gwiazdą - Olaf Lubaszenko

Wieczór z Gwiazdą

Wieczór z Gwiazdą - Olaf Lubaszenko

W styczniowy wieczór sala zabytkowego Dworku w Dobieszowicach zapełniła się po brzegi.

25.01.2018 czwartek godz. 18:00

Wszystko za sprawą kolejnego niezwykle lubianego i od lat organizowanego w gminie Bobrowniki cyklu „Wieczór z Gwiazdą”. Tym razem zaproszenie przyjął znakomity aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i producent - Olaf Lubaszenko.

Wieczór ten był okazją do poznania nieco innego niż na ekranie kinowym i telewizyjnym Olafa Lubaszenki. Aktor okazał się osobą niezwykle szczerą, serdeczną i spontaniczną. W swoich wypowiedziach poruszał bardzo wiele ważnych życiowych spraw dotyczących każdego z nas. Artysta podczas rozmowy uchylił rąbka tajemnicy na temat kulis pracy zarówno na planie filmowym, jak i w serialu telewizyjnym (ostatnio podziwiamy aktora w serialu „Blondynka”). Wszystko to wzmocnione było zabawnymi aktorskimi anegdotami. Aktor opowiedział dlaczego kocha grać w teatrze. Wspomniał o swoich zagranych i wymarzonych rolach teatralnych a taką jest m.in. rola Jana Sebastiana Bacha, w którą wciela się w spektaklu „Kolacja na cztery ręce” w Teatrze Stu w Krakowie i warszawskim Teatrze Kamienica.

Podczas spotkania Olaf Lubaszenko opowiedział także jak czuje się w roli dyrektora Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach oraz za co kocha piłkę nożną.

Aktor bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania zebranej na sali publiczności, która dopytywała między innymi o role zagrane w filmach Władysława Pasikowskiego - „Kroll”, „Psy” oraz „Demony wojny według GOI”.

Prawie dwu godzinne spotkanie z artystą było po prostu wspaniałe, mądre, chwilami dowcipne a chwilami niezwykle osobiste i refleksyjne.

Spotkanie z mieszkańcami Gminy Bobrowniki zakończyły jak zawsze autografy i wspólne zdjęcia z aktorem.

Serdecznie podziękowania za zaproszenie artysta złożył na ręce pani dyrektor Elżbiety Kozak. My natomiast już teraz czekamy na kolejny niezwykły „Wieczór z Gwiazdą”.

Autor tekstu: redaktor Marcin Michrowski