Wieczór z Gwiazdą – Daniel Olbrychski

Wieczór z Gwiazdą

Wieczór z Gwiazdą – Daniel Olbrychski

Inauguracja sezonu artystycznego 2018/2019

W czwartkowy wrześniowy wieczór sale zabytkowego Dworku w Dobieszowicach zapełniły się dosłownie do ostatniego miejsca. Tym razem zaproszenie na tak lubiany przez mieszkańców Gminy Bobrowniki „Wieczór z Gwiazdą „przyjął wybitny aktor filmowy ,teatralny i telewizyjny – Daniel Olbrychski. Spotkanie z artystką było po prostu magiczne. Poznaliśmy podczas jego trwania Daniela Olbrychskiego- nie tylko znanego ,wspaniałego aktora ,ale także a może przede wszystkim cudownego człowieka. Serdecznego, szczerego i niezwykle otwartego na ważne sprawy ,pasje, kochającego ludzi i życie. Wypowiedzi aktora były okazją do wielu wzruszeń i śmiechu .Chwilami szalenie dowcipne a chwilami niezwykle osobiste i refleksyjne. Wieczór wypełniony był wspomnieniami min. z debiutu teatralnego w „Zemście „ Aleksandra Fredry już podczas nauki w warszawskim liceum Batorego. Z ogromną atencją i szacunkiem aktor wspominał pracę z panem Andrzejem Wajdą podczas realizacji filmu „Popioły” oraz późniejszych wspólnych filmach. Artysta opowiedział nam także o wspólnej pracy na planach filmowych ze wspaniałymi aktorkami – Polą Raksą ,Magdaleną Zawadzką ,Beatą Tyszkiewicz. Ale także zdradził jak niezwykle ciepło i serdecznie wspomina współpracę z Angeliną Jolie na planie filmu „Salt”. Pan Daniel bardzo chętnie odpowiadał na pytania od publiczności ,która pytała min. o udział aktora w trudnych filmowych scenach kaskaderskich ,czy o wymarzone role i pasje sportowe gwiazdy. Na zakończenie Spotkania z mieszkańcami Gminy Bobrowniki artysta bardzo chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Niezwykłe w słowach ,szczere i spontaniczne podziękowania i uznania za organizację tego typu wydarzeń jak „Wieczory z Gwiazdami „ artysta złożył na ręce pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu -Elżbiety Kozak .A nam pozostaje już teraz czekać na kolejny niezwykły „Wieczór z Gwiazdą „. autor tekstu: Marcin Michrowski – redaktor telewizji Polskiej Organizatorzy tego prestiżowego wydarzenia składają najserdeczniejsze podziękowania Sponsorowi „Wieczoru”, którym był Bank Spółdzielczy w Będzinie reprezentowany przez Prezesa Zarządu Banku pana Ryszarda Olszewskiego.