Uniwersytet Dziecięcy

Uniwersytet dziecięcy

Uniwersytet Dziecięcy

Uniwersytet Dziecięcy w Bobrownikach zaprasza na zajęcia.

Czy da się czarować fizyką? Ile krwi jest w ludzkim organizmie? Jak wygląda głębinowy ogr? Nauka nie musi być nudna! Uniwersytet Dziecięcy w Bobrownikach, już po raz kolejny, daje dzieciom szansę na poznanie fascynującego świata nauki pod okiem ekspertów. Zapisy trwają, a studentem można zostać już w wieku 6 lat! Zajęcia rozpoczną się jeszcze we wrześniu.

W naukowej przygodzie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach odbywają się w soboty w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrownikach  (ul. Sienkiewicza 121a).

W ciągu roku akademickiego organizowanych jest 10 wykładów, w trakcie których dzieci zapoznają się z różnorodnymi tematami z zakresu fizyki, chemii, przyrody i kultury. Zagadnienia prezentowane są w przystępny i atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem doświadczeń, eksperymentów, ciekawych pomocy dydaktycznych oraz materiałów multimedialnych, a zajęcia prowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi uczelni wyższych i pasjonaci nauki.

Celem Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest wspieranie rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego dzieci w wieku szkolnym. Szeroki zakres tematów wykładów pogłębia wiedzę i rozbudza pasję do poznawania świata. Uniwersytety Dziecięce WSB działają obecnie w 17 miastach województwa śląskiego i małopolskiego, a z zajęć każdego roku korzysta ponad dwa tysiące dzieci. W roku akademickim 2015/2016 oraz 2016/2017 inicjatywa UD WSB znalazła się w prestiżowym gronie najlepszych inicjatyw rozwojowych dla dzieci (plebiscyt Słoneczniki portalu czasdzieci.pl).

Uniwersytet Dziecięcy w Bobrownikach rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2014 r. Współorganizatorami inicjatywy są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (www.wsb.edu.pl) oraz Urząd Gminy Bobrowniki. Patronem honorowym Uniwersytetu jest Wójt Gminy Bobrowniki. W ofercie Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach znajdują się wykłady, warsztaty fakultatywne (m.in. przyrodnicze, fizyczne, chemiczne, informatyczne, kulinarne), organizowane są także wycieczki i konkursy.

Jak zapisać dziecko?

Aby zapisać dziecko na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach należy wejść na stronę internetową organizatora: http://www.wsb.edu.pl/ud i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Koszt udziału w wykładach Uniwersytetu Dziecięcego w Bobrownikach to 100 złotych za cały rok nauki. Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetów Dziecięcych WSB http://www.wsb.edu.pl/ud lub uzyskać od organizatorów telefonicznie 32 295 93 15.  Ostatnie wolne miejsca czekają na dzieci ciekawe świata.