Uroczysta gala festiwalu piosenki „Szanujmy Wspomnienia”

Koncert

Uroczysta gala festiwalu piosenki „Szanujmy Wspomnienia”

12 kwietnia br. Ośrodek Kultury w Bobrownikach zorganizował VI już edycję Festiwalu dla dzieci i młodzieży „Szanujmy Wspomnienia”

14.04.2018 sobota godz. 17:00

W festiwalu udział wzięło ponad 90 wykonawców, których oceniało Jury złożone z wokalistów polskiej sceny muzycznej: Mariola Konieczna, Henryk Czich oraz Krzysztof Niedźwiecki.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 14 kwietnia br w Domu Kultury w Sączowie, przed tłumnie zebraną publicznościom wystąpili laureaci Festiwalu, którym Organizatorzy wręczyli okolicznościowe statuetki oraz dyplomy.

W drugiej części wieczoru mieliśmy okazję wysłuchać niepowtarzalny koncert „Mój ulubiony Młynarski” Piotra Machalicy z zespołem w składzie: Michał Walczak, Krzysztof Niedźwiecki, Paweł Surman. Ten wzruszający koncert, składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza, zawierał zarówno piosenki autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu nie zabrakło takich utworów jak „Najpiękniejszy list miłosny”, „Trąbeczka”, „Blue Tango”, „Idź swoją drogą”, czy „Moje ulubione drzewo”.

Podczas tego uroczystego wieczoru mogliśmy uświadomić sobie, jak niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa muzyka. Jak wrażliwe na piękno przekazu muzycznego potrafi być zarówno dziecko, młodzież oraz dorosły człowiek bez względu na wiek. To muzyka odkrywa przed nami meandry uczuć, emocji, wrażliwości na dobro, radość i miłość. To był niezwykle fascynujący wieczór.